Chotár obce Široké ležiaceho pod Braniskom bol najzápadnejším miestom bojov v Šariši roku 1919. Webová stránka obce Široké ša zmieňuje o týchto udalostiach takto :
„Vojaci z 30. čsl. pešieho pluku na ceste zo Spišského Podhradia do Prešova našli dňa 27. decembra 1918 Široké už slobodné. Maďari sa však vierolomne, pod zámienkou socialistickej revolúcie vracali na Slovensko a 14. júla 1919 už ohrozovali líniu 10. brigády: Bertotovce, Hrabkov, Klenov, Margecany. Pri ďalších útokoch už delostrelecké strely dopadali v Širokom na cintorín a 21. júna okupanti obsadili Široké s cieľom dobyť Branisko. Usadili sa na majetku Hedryovcov, komandatúru mali u Šofranka z Ulice a v pivnici väzenie, kde si posedel Felix Neupauer len preto, že sa dôstojníkovi nepozdávala cena za opravu čižiem. Situácia bola vážna, Maďari zúrili, lebo sa im nedarili útoky na Branisko. Nakoniec väzňa pustili na príhovor pána farára Čárskeho. Legionári ubránili Branisko a Maďari po ďalšom ultimáte opustili Prešov 7. júla. Pri vytláčaní okupantov z dediny padol maďarský vojak pri cintoríne výstrelom z priestoru píly. Rodina Hedryovcov ho dala pochovať do svojej časti cintorína. Medzi ľuďmi sa možno oprávnene hovorilo: Na Branisku sa skončila prvá svetová vojna.“
Hrob maďarského vojaka sa nachádza na obecnom cintoríne, južne od kaplnky. Pod skorodovanou hviezdou tu spočíva telo Josefa Bihala, ktorý padol v bitke dňa 28.6.1919.
Tento dátum je zrejme chybný kedže 24.6.1919 začalo platiť prímerie a autor sa prikláňa skôr k dátumu 18.6.1919.
Zdroj: http://www.siroke.sk/